Kalmar

Aktualizacja 27.11.2020 - Organic Roleplay

Rekomendowane odpowiedzi

Opisanie niżej zmiany wprowadzone będą o godzinie 20:00 dnia dzisiejszego (27.11.2020)

 

W związku z ostatnim zmniejszeniem się ilości aktywnych graczy zaczęliśmy gruntowanie analizować sytuację na serwerze, na podstawie czego wprowadzamy dzisiaj kilka całkiem inwazyjnych zmian w rozgrywce.


Wprowadzona przez nas wcześniej zasada o FCK w przypadku śmierci postaci spowodowanej przez innego gracza w większości przypadków, mimo oczywistych pozytywnych jej aspektów, przyniosła rezultaty odwrotne od zamierzonych - pełno przypadków w których gracz stronił od interakcji z innymi w trosce o życie swojej postaci, brak potyczek pvp (co również drastycznie spowalnia rotację lootu na serwerze) i tym podobne. Z tego powodu, przynajmniej na czas nieokreślony, powyższa zasada od dnia dzisiejszego przestaje obowiązywać.

Dlatego, na podstawie waszych opinii i naszych obserwacji, w formie eksperymentu i zbadania nowych perspektyw zdecydowaliśmy się poprowadzić serwer w kierunku tzw. Organic RP - styl rozgrywki RP pozwalający na większą swobodę, nie ograniczający rdzennych elementów rozgrywki samego DayZ. Brak sztucznie i nadmiernie ograniczających lub wymuszających rozgrywkę zasad.


Najbardziej kontrowersyjną zmianą idącą w parze z ideą Organic RP jest zrezygnowanie z zakazu Kill On Sight (od razu uspokajamy, rozgrywka skupiona na strzelaniu do innych graczy jest oczywiście uznawana jako nonRP, co z kolei nadal karane jest banem - do zabicia innego gracza nadal potrzebny jest dobry, fabularnie uwarunkowany powód, sama chęć zabijania nie jest powodem do KOS).

Organic RP, oprócz dostarczenia nieporównywalnie większej swobody rozgrywki, wymaga też od społeczności pewnej dojrzałości i umiejętności zabawy fair play. Wasz wkład w rozwój naszego serwera utwierdził nas w przekonaniu, że świetnie sobie poradzimy z tymi wymogami. Motto którym powinniśmy się kierować podczas rozgrywki to GRAJ Z INNYMI, A NIE PRZECIWKO INNYM. Mniejsza ilość ograniczeń i nakazów nie może umniejszać poziomu RP.


Na czas nieokreślony, w celu "przetestowania w boju" rozgrywki Organic RP, obowiązują następujące zmiany w regulaminie:

- 3.12 Każdy gracz zobowiązany jest do odgrywania poszanowania życia swojej postaci.

- 3.20 Dozwolony jest uzasadniony fabularnie KOS.

- 3.20a Zabronione jest oczekiwanie pod obcą bazą celem prowadzenia KOS. Wyjątek stanowi ciągłość akcji w której postać celowo ucieka do bazy.

- 3.20b Nieustanne lub nieuzasadnione fabularnie prowadzenie KOS będzie traktowane jako nonRP.

- 3.21 Zabronione jest używanie pojazdów do rozjeżdżania (unieszkodliwiania) grup zombie oraz zwierząt jak i oczyszczania z nich lokacji w ten sposób. Nie dotyczy pojedynczych zombie na drodze oraz mniejszych zwierząt.

- 3.22 W przypadku mechanicznej śmierci postaci (otrzymaniu ciężkich obrażeń), kiedy punkty życia postaci spadną do 0, gracz odgrywający poszkodowaną postać ma prawo kontynuować historię postaci lub samodzielnie zdecydować o jej CK. Gracz odgrywający poszkodowaną postać:

-- nie ma obowiązku odgrywania amnezji dotyczącej akcji w której jego postać otrzymała ciężkie obrażenia,

-- nie może ponownie dołączyć do akcji w której jego postać otrzymała ciężkie obrażenia,

-- nie może wrócić do ciała własnej postaci.

- 3.30 Zabronione jest rozpoznawanie postaci po głosie, jeśli osoba jest zamaskowana (zasłonięta cała twarz) lub/i stara się modyfikować swój głos.

- 3.30a Dozwolone jest rozpoznawanie po głosie postaci, z którymi własna postać zamieszkuje lub jest członkiem jednej i tej samej frakcji.

- 3.30b Dozwolone jest rozpoznawanie po głosie postaci, która nie jest zamaskowana, nie stara się ukryć swojej tożsamości.

- 4.7 Do wykonania FCK wymagany jest mocny powód IC. FCK może wykonać:

-- lider frakcji do której należy postać

-- inny gracz za bezpośrednią zgodą właściciela postaci na której FCK ma być odegrane

-- inny gracz za bezpośrednią zgodą administracji,

-- administracja w formach kary za nieposzanowanie życia postaci.

- 4.7a Wnioski o FCK należy składać poprzez ticket na discordzie DayZRP.pl.

 

Zamierzamy bacznie monitorować rozgrywkę z wyżej przedstawionymi zasadami oraz wasz odzew, a następnie podjąć decyzję końcową o przyjęciu, lub odrzuceniu idei Organic RP.

Zmiany techniczne:

+ Dodano RoleplayMod (Meble, nowe elementy ubioru i przedmioty stworzone stricte z myślą o rozgrywce RP)
+ Dodano OP_BaseItems (Obiekty ozdobne i meble urozmaicające budowanie baz)
* Nowe przedmioty w tablicach lootu (również te z powyższych modów, jak i z tych które są już na serwerze)
- Usunięto moda SneakyStashesAndStuff

- Usunięto moda PerishableFoods (konflikt z obecną już mechaniką w samej grze)A przy okazji, zapraszamy do obejrzenia naszego trailera :)
(1) DayzRP.pl Trailer - YouTube

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.